Diagnostika chodidel

Naše nohy jsou nejvíce opomíjenou částí těla, přitom jsou ale hned po srdci nejvíce zatěžovanou oblastí. Většina z nás jim však zpravidla věnuje pozornost až tehdy, když se samy ozvou bolesti. Teprve pak se začínáme shánět po pomoci a odborné péči.


Správným krokem je návštěva specializovaného centra, kde je odborně školený personál zárukou správně provedené diagnostiky chodidel. Ta je založena na vyšetření nejen bolavých nohou a testů celého pohybového systému, ale také na analýze stoje, chůze a případně běhu.
Na klinice Homea v Centru péče o nohy provádíme diagnostiku klenby chodidla pomocí celé řady systémů. Využíváme např. termopodometru FOOTDISC. Jde o termopovrch, kde krystaly termo fólie jsou kalibrovány na teplotu běžně prokrveného chodidla. V závislosti na teplotě chodidla získáme otisk chodidla během 15 sekund odstupňovaný v různých barvách. Vyšetření je jednou z malých výpomocí při diagnostice.


Centrum péče o nohy na klinice Homea nabízí kromě diagnostiky klenby chodidla i analýzu chůze. Systém Footcsan umožňuje provádět statická a dynamická měření. Tento software nám poskytuje důležité informace o tlaku, času a pohybu nohy. Tato analýza objasní chování celého těla při pohybu. Přitom není sledován jen hlezenní kloub, ale také osa kolena a pánev. Díky analýze běhu (např. na běžícím pásu) se videokamerou a speciálním softwarem dá rozpoznat chybné postavení nohou a toto postavení následně vyrovnat vložkami. Footscan systém slouží k diagnostice chodidel nejen pro určení vhodných vložek do bot, ale i ke správnému výběru obuvi. A dále je pak možné doporučit celý systém režimových opatření a zejména vhodného posilování těch svalů, které se podílí na postavení nejen nohy, ale i páteře.

Chcete i Vy dopřát svým nohám bezbolestný a pohodlný krok? Kontaktujte nás a domluvte si konzultaci včas.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Homea Facebook

© 2020, Homea s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑