Kuří oko: Jak vypadá a jaká je jeho léčba

Kuří okaKuří oko čili bolestivý otlak na noze je vlastně odumřelá a zrohovatělá kůže, která byla vystavena tlaku a tření. Vzhledově se jedná o žluto-šedý útvar, velký asi 3 – 12 mm. Bolest u kuřího oka způsobuje čep, který je zanořený pod povrch kůže a tlačí na kost.

Kuří oka se nejčastěji objevují na patách, malíčkách nebo palcích na nohou. Projevují se jako následek nevhodné obuvi. Největší podíl na jejich vzniku mají boty na vysokém podpatkuboty s úzkou špičkou. Proto se také kuří oka objevují nejčastěji u žen. Mohou však trápit i osoby s hodně vyklenutou klenbou nohy.

Na klinice Homea v Centru péče o nohy doporučujeme jako prevenci nošení vhodné obuvi, správným cvičením podpořit správné postavení nohy i prstů, včetně doporučení vhodných korektorů, eventuelně i na míru přizpůsobených vložek do bot. Systém pravidelné péče a medicinální pedikúry Vám jistě přinese úlevu.

Přijďte na odstranění kuřího oka

Pokud Vás i přes veškerou péči trápí kuří oko, pak se s důvěrou svěřte do rukou našich kvalifikovaných odborníků. Nabízíme Vám možnost vybroušení a odstranění kožního útvaru. Navštivte naše nové pracoviště v Gorkého ulici 1432 v Pardubicích: Laboratoř pohybu.

Jako další možnost odstranění kuřího oka aplikujeme kruhový polymerový návlek GEHWOL, eventuelně vyrobíme korekci do meziprstí.

Kuří oko

Kuří oko

Kuří oko

Trápí vás kuří oka? Objednejte se na ošetření co nejdříve!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Homea Facebook

© 2020, Homea s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑