Zdravotní a estetický problém jménem plíseň nohou

Nehtová plíseňPlíseň nohou můžeme rozdělit na plíseň plantární (= plíseň chodidel) a plíseň nehtů. Odborně se plíseň (správně houba) na nehtech nazývá onychomykóza. Jedno z nejčastějších onemocnění nehtů a jejich lůžka způsobuje houba, která parazituje v nehtové ploténce. Onychomykóza nehtu se projevuje hned několika způsoby: Nehty jsou žluté až hnědé barvy, neobvyklých tvarů, třepí se na konci nebo jsou naopak tvrdší a ztluštělé. Onemocnění se přenáší odumřelými kožními buňkami a napadat může i kůži okolo. Přenáší se tak na ostatní nehtové ploténky, popřípadě na další osoby.

Objednejte se na konzultaci do centra péče o nohy! Najdeme řešení vašich obtíží.

Jak lze nehtovou plíseň (houbu) léčit

Existují 2 základní způsoby léčby tohoto problému - domácí a odborná péče. Důležité je oba způsoby kombinovat.

Domácí léčba spočívá v dezinfekci obuvi sprejem proti plísni. Zejména v letních měsících se totiž pod nehty dostává prach, který způsobuje návrat plísně. Často se tedy stává, že je mykóza nehtu vyléčena, pacient ale nedbá správné péče o nehty a dochází k recidivě. Nezbytnou součástí domácí péče je i správné zkracování nehtových plotének. Jak vše řešit, Vám poradíme na osobní konzultaci.

Při vážných stavech konzultujeme s lékařem.

Dermatolog MUDr. Iva Žampachová

Odborník, pro konzultaci plísně nehtů:

MUDr. Iva Žampachová

Specialista využije na léčbu onychomykózy protiplísňové vodičky, laky nebo krémy. Laky se  aplikují na nehet, nejčastěji 1 - 2x týdně, roztoky a masti obvykle pod nehet denně. Lak vytvoří jakýsi filtr, z něhož se do nehtu uvolňují účinné látky. Tuto vnější léčbu je vhodné doplnit také léčbou vnitřní. Tzn. užíváním pilulek, které se dostávají krví až do nehtu. Pokud léky nemůžeme užívat a nechceme si zatížit organismus, pak využijeme moderní léčby laserem FOX III (diodový laser s automatickým fokusováním), jde o výkonový neablační laser 4. třídy, který přes nehtovou ploténku likviduje houbu, dle lékařských studií zcela dokonale, ale je zde samozřejmě nutná správná péče preventivní - desinfekce např. stříbrem pomocí desinfikátoru Klenz. Počet ošetření: ideálně 1x za 6 týdnů - obvykle 4 - 5 ošetření.

Nepodceňujte prevenci

V některých případech, po dokončení léčby, zůstávají bílé skvrny na nehtech, které jsou k opětovnému vzniku plísní náchylnější. V takových případech je nutné tato místa důkladně ošetřit , alespoň 1x týdně. Pamatujte, že léčba mykotických onemocnění kůže je dlouhodobá a komplikovaná. Proto je důležité zůstat trpěliví a respektovat doporučení kožního lékaře.

Nehtová plíseň - nehty na nohou

Nehtová plíseň - nehty na nohách

Nehtová plíseň - nehty nohou

Nehtová plíseň - prsty rukou

Nehtová plíseň - prsty rukou

Nehtová plíseň

Objednejte se na konzultaci a začněte s léčbou nehtové plísně

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Homea Facebook

© 2020, Homea s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑